Baskı Beton

Baskı Beton

Baskı Beton Teknolojisi

Betonun sağlam, uzun ömürlü ve şekil verilebilir özellikleriyle, taş, tuğla ve ahşap gibi doğal malzemelerin yüzey dokularını bir araya getiren bir dekoratif zemin beton uygulamasıdır.
Sağlam ve uzun servis ömrü olması, yüzey dokuları ve renklerinin uzun yıllar canlılığını muhafaza etmesi, kaydırmaz oluşu, renk ve desen alternatiflerinin çeşitliliği, yüzey bozulmalarına karşı dayanıklılığı ve ekonomik bir çözüm olması gibi özellikleri, baski betonu diğer zemin kaplama uygulamalarına göre (asfalt, beton parke, doğaltaş, seramik ve zemin tuğla döşemeler) daha avantajlı yapmaktadır.

Baskı beton zemin uygulaması ile aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm doğal taş desenleri ve dokuları yapılabilmektedir. Ayrıca doğal taş dokularından başka projenize özel doku ve desenler baskı beton kalıp sistemiyle uygulanabilir.

Baskı beton sisteminde renk alternatifleri ve yüzey efektleri de çok çeşitlidir. Örnek olarak: Gri renk 3 farklı tonda uygulanabilir ve ayrıca  birkaç farklı renkte yüzey efekti verilebilir.

Baskı beton sisteminde yekpare (monolitik) zemin beton uygulaması yapıldığından, doğal taş, zemin tuğlası ve beton parke taşı uygulamalarındaki gibi zeminde oynama, kaplama altında su birikintisi, zeminde oturma, yüzeyde su birikintisi gibi sorunlar görülmez.

Sonuç olarak baskı beton uygulaması ile,  uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz zeminleri istediğiniz renk, desen, doku ve efekt alternatifleri ile tasarlayabilirsiniz.

 

Kullanım Yerleri

Yaya yolu ve kaldırımlar
Otoparklar
Ticari/konut bina çevreleri
Meydanlar
Açık/kapalı sergi mekanları
Taşıt yolları